Novinky

ID-50A/ID-50E

Icom Inc. uvedl do prodeje ID-50A (verze pro USA) a ID-50E (verze EUR), dvoupásmový digitální transceiver VHF a UHF. Dostupné od srpna 2023 pro regiony USA a EUR. 

ID-50A/E přináší zábavu ze zážitku D-STAR. Připojením k síti D-STAR (Digital Smart Technology for Amateur Radio) můžete zavolat příteli v jiném městě nebo jiných oblastech po celém světě. Použijte režim terminálu a režim přístupového bodu *1 k vybudování vlastní internetové brány pro přístup k síti opakovače D-STAR, a to i v oblasti, kde v blízkosti nejsou žádné opakovače D-STAR. Režim D-STAR DV dokáže odesílat nejen hlasová, ale i obrazová data. Fotografie z chytrého zařízení lze importovat do ID-50A/E pomocí obslužného softwaru ST-ID50A/W pro výměnu fotografií a QSL karet.

ID-50A/E má funkce pro vylepšení vašeho zážitku z QSO. Displeje Band Scope a vodopád mohou vizuálně zobrazovat aktivní kanály s širokým rozsahem a časovou osou, takže je snadné najít aktivní kanály pohledem. Funkce Dualwatch zdvojnásobuje možnosti QSO pro sledování pásem VHF/VHF, VHF/UHF a UHF/UHF současně. ID-50A/E může přijímat jak pásmo Airband, tak pásmo FM. Navíc lze sdílet téměř veškeré volitelné příslušenství pro transceivery řady ID-52/ID-51/ID-31. Použitelný je také velkokapacitní akumulátor BP-307 pro IC-705.

Vlastnosti

  • Globální komunikační dosah pomocí sítě D-STAR
  • Snadné nastavení D-STAR pomáhá začátečníkům
  • Režim terminálu a režim přístupového bodu *1
  • Funkce sdílení obrazu *2 s obslužným softwarem ST-ID50A/W
  • Pásmový dalekohled s vodopádovým displejem
  • Funkce duálních hodinek VHF/VHF, VHF/UHF a UHF/UHF 
  • Možnost VHF Airband a FM vysílání
  • Stejné volitelné příslušenství lze sdílet s transceivery řady ID-52/ID-51/ID-31

*1 Režimy terminálu a přístupového bodu jsou kompatibilní se softwarem brány Icom RS-RP3. Pokud váš opakovač D-STAR používá software G1 nebo G2, požádejte správce opakovače, aby kontaktoval místního distributora Icom za účelem aktualizace softwaru. Potřebujete připojení k internetu s globální IP adresou IPv4. Pokud používáte mobilní systém, potřebujete globální IP adresu IPv4 přiřazenou vašemu zařízení Android™. Volitelný software RS-MS3W musí být nainstalován na vašem PC (stáhnout z webu Icom). Volitelný aplikační software RS-MS3A musí být nainstalován na zařízení Android™ (stáhnout na Google Play™) 

*2 Funkce sdílení obrázků vyžaduje volitelný software ST-ID50A (stáhnout na Google Play™) nebo ST-ID50W (stáhnout z webu Icom.)

Related Articles

Firmware / Software

Návod k použití

Katalogy / brožury

Odkazy